Nájezdové rampy a ližiny pro imobilní osoby

Překonávání schodů může být pro imobilní osoby velmi náročné nebo až nemožné, což je často frustrující. Schodiště je nejčastější překážkou, kterou je třeba překonat, aby se i tito lidé dostali tam, kam potřebují. Dodavatelé vyvíjejí nové a stále modernější prostředky na překonání schodiště, státní sociální systém poskytuje výraznou podporu osobám se zdravotním postižením, ale nejpodstatnější je mít dostatek informací a orientovat se nich.

Máte-li dotazy nebo se chcete poradit, napište svůj komentář na konci stránky, případně nám můžete zavolat a napsat přes WhatsApp, e-mailem nebo použít formulář na stránce KONTAKT. Jsme tu pro Vás a rádi Vám pomůžeme. Děkujeme, že jste si vybrali POMŮCKOV a těšíme se na spolupráci s Vámi!

Co jsou to nájezdové rampy a ližiny?

Nájezdové rampy a ližiny pro imobilní osoby – popis

Zdvihací plošina je přepravní podlaha pohybující svisle neboli vertikálně, určená pro přepravu osob na invalidním vozíku, osoby s handicapem, po úrazu, seniorů a obecně osobám s obtížnou nebo nemožnou chůzí po schodech, mohou ji využívat i osoby s lokomočními pomůckami na podporu chůze nebo například maminky s kočárkem. Zdvihací plošiny pro imobilní osoby jsou často označovány jako svislé zdvihací plošiny nebo vertikální zdvihací plošiny z důvodu odlišení od šikmých schodišťových plošin, které mají jinou konstrukci a umístění. Svislé zdvihací plošiny se uplatňují v rodinných i bytových domech a ve veřejných budovách. Zdvihací plošiny jsou velmi frekventovaným způsobem zajištění bezbariérového přístupu, především pro svou univerzálnost použití a sebeobslužnost, ale mají i další výhody, nevýhody a specifika, se kterými Vás rádi seznámíme před Vašim výběrem vhodné pomůcky.

Jaké jsou druhy nájezdů?

Druhy nájezdových ramp a ližin pro imobilní osoby

Zdvihací plošiny se dělí podle provedení na plošiny v šachtě a bez šachty (bez opláštění), podle umístění na vnitřní v interiéru a vnější v exteriéru, přičemž se jednotlivé typy liší provedením a funkcemi.

Jaké výhody mají nájezdové rampy a ližiny?

Výhody nájezdových ramp a ližin pro imobilní osoby

Výhodami svislé zdvihací plošiny jsou univerzálnost použití díky přepravní podlaze, na které může být přepravováno téměř cokoliv, sebeobslužná přeprava bez potřeby druhé obsluhující osoby, umístění mimo schodiště bez omezení jeho provozu, vertikální pohyb je bez bočních výkyvů je vhodný pro osoby stojící s oporou.

Jaké nevýhody mají nájezdové rampy a ližiny?

Nevýhody nájezdových ramp a ližin pro imobilní osoby

Svislá zdvihací plošina svým umístěním mimo schodiště vyžaduje volný prostor nejen pro těleso plošiny, ale i pro otvírání vstupních dveří nebo branky. Oproti ostatním pevně instalovaným pomůckám vyžadují obvykle rozsáhlejší stavební úpravy, zejména základovou desku, zpravidla s prohlubní, a vytvoření vstupů do objektu v horních úrovních.

Jak vybrat nájezdové rampy a ližiny?

Výběr nájezdových ramp a ližin pro imobilní osoby

Pro výběr svislé zdvihací plošiny je potřeba zohlednit místo zamýšlené instalace, rozměrové požadavky, přístup ke zdvihací plošině v každé stanici, v exteriéru včetně přístupového chodníku, zdravotní stav a kondici přepravované osoby s posouzením sebeobsluhu, používané pomůcky, nároky na estetické provedení a finanční možnosti. Těchto faktorů je více, proto kontaktujte POMŮCKOV pro konzultaci.

Je možné nájezdové rampy a ližiny použít na různých místech?

Použití nájezdových ramp a ližin na různých místech

Svislá zdvihací plošina je pevně instalovaná na konkrétním místě a není možné ji použít jinde bez odborné demontáže a nové instalace vyžadující úpravy provedení.

Které nájezdové rampy a ližiny jsou nejlepší?

Nejlepší nájezdové rampy a ližiny pro imobilní osoby

Nejlepší svislá zdvihací plošina je ta, která je nejvhodnější pro konkrétního klienta. Každý klient má jiné potřeby a představy stejně jako vnější faktory ovlivňující typ zvedací plošiny a její provedení.

Jaká je cena nájezdových ramp a ližin?

Cena nájezdových ramp a ližin pro imobilní osoby

Cena svislé zdvihací plošiny je kalkulována odborným pracovníkem POMŮCKOVa v závislosti na provedení zdvihací plošiny dle požadavků a potřeb klienta. Cenu zdvihací plošiny není možné stanovit bez znalosti rozměrů, umístění a provedení požadované instalace.

Jak mám postupovat, když potřebuji nájezdové rampy nebo ližiny?

Postup při pořízení nájezdové rampy nebo ližin pro imobilní osoby

V případě zájmu o pořízení zdvihací plošiny kontaktujte POMŮCKOV s žádostí cenovou nabídku a poraďte se o vhodném typu a provedení zdvihací plošiny.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru