POMŮCKOV schodišťové sedačky

Překonávání schodů může být pro imobilní osoby velmi náročné nebo až nemožné, což je často frustrující. Schodiště je nejčastější překážkou, kterou je třeba překonat, aby se i tito lidé dostali tam, kam potřebují. Dodavatelé vyvíjejí nové a stále modernější prostředky na překonání schodiště, státní sociální systém poskytuje výraznou podporu osobám se zdravotním postižením, ale nejpodstatnější je mít dostatek informací a orientovat se nich.

Máte-li dotazy nebo se chcete poradit, napište svůj komentář na konci stránky, případně nám můžete zavolat a napsat přes WhatsApp, e-mailem nebo použít formulář na stránce KONTAKT. Jsme tu pro Vás a rádi Vám pomůžeme. Děkujeme, že jste si vybrali POMŮCKOV a těšíme se na spolupráci s Vámi!

Co je to schodišťová sedačka?

Schodišťové sedačky pro imobilní osoby – obecně

Schodišťová sedačka je přepravní křeslo pohybující se po schodišti jízdou po pojezdové dráze poháněné elektromotorem, určené pro přepravu osob imobilních osob bez invalidního vozíku, osoby s handicapem, po úrazu, seniorů a obecně osobám s obtížnou nebo nemožnou chůzí po schodech, ale mohou ji využívat i osoby s některými lokomočními pomůckami na podporu chůze. Schodišťovou sedačkou je na rozdíl od plošin možné přepravovat pouze osoby, tedy nikoliv invalidní vozíky, kočárky či jiné prostředky. Schodišťové sedačky jsou velmi frekventovaným způsobem zajištění bezbariérového přístupu, především pro svou univerzálnost použití a sebeobslužnost, ale mají i další výhody, nevýhody a specifika, se kterými Vás rádi seznámíme před Vašim výběrem vhodné pomůcky.

Jaké jsou druhy schodišťových sedaček?

Druhy schodišťových sedaček pro imobilní osoby

Schodišťové sedačky se dělí podle konstrukce pojezdové dráhy a použití na přímé a zatáčkové (točité), vnitřní do interiéru a vnější do exteriéru, přičemž se jednotlivé typy liší provedením a funkcemi.

Jaké výhody má schodišťová sedačka?

Výhody schodišťové sedačky pro imobilní osoby

Výhodou schodišťové sedačky je především sebeobslužná přeprava bez potřeby druhé obsluhující osoby, dále snadná a rychlá dodávka i instalace, prostorová nenáročnost, možnost vedení dráhy po levé nebo pravé a vnitřní i vnější straně schodiště, široká škála provedení a natáčení sedáku mimo prostor schodiště pro bezpečný nástup nebo výstup.

Jaké nevýhody má schodišťová sedačka?

Nevýhody schodišťové sedačky pro imobilní osoby

Schodišťová sedačka neumožňuje přepravu na invalidním vozíku, tedy včetně vozíku, proto taková osoba musí na schodišťovou sedačku přesedat, přičemž v prostoru dojezdové stanice musí mít připravený vozík, na který si opět přesedne, a to druhý vozík nebo původní vozík musí jiná osoba přenést.

Jak vybrat schodišťovou sedačku?

Výběr schodišťové sedačky pro imobilní osoby

Pro výběr schodišťové sedačky je podstatné více faktorů. Ve vztahu ke schodiště jsou faktorem výběru rozměry, tvar schodiště, konstrukce schodiště, prvky jako madla a zábradlí a prostorové dispozice před a za schodištěm. Ve vztahu k uživatelům jsou faktorem výběru zdravotní stav a kondice přepravované osoby, používané pomůcky, nároky na estetické provedení a finanční možnosti. Těchto faktorů je více, proto kontaktujte POMŮCKOV pro konzultaci.

Je možné schodišťovou sedačku použít na různých místech?

Použití schodišťové sedačky na různých místech

Schodišťová sedačka je pevně instalovaná na konkrétním schodišti a není možné ji použít jinde bez odborné demontáže a nové instalace.

Která schodišťová sedačka je nejlepší?

Nejlepší schodišťová sedačka pro imobilní osoby

Nejlepší schodišťová sedačka je vždy ta, která je pro konkrétního klienta nejvhodnější. Pro jednoho klienta může být nejvhodnější schodišťová sedačka s množstvím doplňkových funkcí a ovládacích prvků, ale pro jiného klienta naopak schodišťová sedačka jednoduchá se základními funkcemi a ovládáním.

Jaká je cena schodišťové sedačky?

Cena schodišťové sedačky pro imobilní osoby

Cena schodišťové sedačky je kalkulována odborným pracovníkem POMŮCKOVa podle provedení v konkrétní situaci, která je u každého klienta jiná. Cenu schodišťové sedačky není možné stanovit předem bez znalosti rozměrů, umístění a provedení požadované instalace.

Jak mám postupovat, když potřebuji schodišťovou sedačku?

Postup při pořízení schodišťové sedačky pro imobilní osoby

Kontaktujte POMŮCKOV a poraďte se odborníkem o vhodném typu a provedení schodišťové sedačky.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru