Stropní zvedací systém pro imobilní osoby

Péče o osoby se zdravotním postižením omezujícím pohyblivost a obecně imobilní osoby, například na invalidním vozíku, osoby s handicapem, po úrazu, seniory a obecně osoby s obtížným nebo nemožným pohybem vlastními silami vyžaduje asistenci druhé osoby včetně manipulace s imobilním klientem, která může být bez vhodných pomůcek fyzicky velmi namáhavá nejen pro pečující osobu, ale také pro klienta. Pomůcky pro zvedání osob jsou určené pro přesuny osob z místa na místo, obvykle lůžka, a pro usnadnění manipulace s imobilní osobou při polohování a provádění hygieny. POMŮCKOV Vám přináší přehled těchto pomůcek i možnost si tyto pomůcky pořídit. Dodavatelé vyvíjejí nové a stále modernější prostředky na zvedání a manipulaci imobilních osob, sociální systém poskytuje výraznou podporu osobám se zdravotním postižením, ale nejpodstatnější je mít dostatek informací a orientovat se nich.
Stropní zvedací systém je jedním z druhů zvedacích systémů, typický pojezdovými kolejnicemi nebo zvedacím ramenem umístěnými pod stropem místnosti. Stropní zvedací systémy slouží k bezpečnému a pohodlnému provádění hygieny v koupelně a na WC a k přesunu imobilních osob mezi invalidním vozíkem, lůžkem apod. Stropní zvedací systém významně usnadňuje domácí i ústavní péči o imobilní osoby. V domácím prostředí často nahrazuje úpravy koupelny nebo WC.

Máte-li dotazy nebo se chcete poradit, napište svůj komentář na konci stránky, případně nám můžete zavolat a napsat přes WhatsApp, e-mailem nebo použít formulář na stránce KONTAKT. Jsme tu pro Vás a rádi Vám pomůžeme. Děkujeme, že jste si vybrali POMŮCKOV a těšíme se na spolupráci s Vámi!

Co je to stropní zvedací systém?

Stropní zvedací systém pro imobilní osoby – obecně

na kterém je přepravovaná osoba zavěšena v textilním vaku nebo pomocí závěsných háků. Stropní zvedací systémy slouží k bezpečnému a pohodlnému provádění hygieny v koupelně a na WC a k přesunu imobilních osob mezi invalidním vozíkem, lůžkem apod. Stropní zvedací systém významně usnadňuje domácí i ústavní péči o imobilní osoby. Stropní zvedací systémy jsou určeny k použití v interiéru. V domácím prostředí často nahrazuje stavební úpravu koupelny nebo WC. Nabídka stropních zvedacích systémů je dosti široká s velkými rozdíly v provedení a tedy i použití jednotlivých typů, proto je pro efektivní a smysluplné pořízení stropního zvedacího systému potřeba dobrá znalost potřeb a možností klienta i produktů dostupných na trhu, které Vám poskytuje POMŮCKOV.

Jaké jsou druhy stropních zvedacích systémů?

Druhy stropních zvedacích systémů pro imobilní osoby

Stropní zvedací systémy dělíme do několika druhů. Podle rozsahu kolejnic na jednoduché s jednou kolejnicí a kombinované se systémem několika vzájemně provázaných kolejnic. Podle usazení zvedací jednotky na horní se zvedací jednotkou na kolejnici s navíjeným popruhem pod zvedací jednotkou a dolní se zvedací jednotkou zavěšenou přes navíjený popruh na pojízdném háku v kolejnici. Některé typy je možné použít v obou orientacích. Podle usazení přepravované osoby dělíme stropní zvedací systémy na usazení v textilním vaku nebo pomocí závěsných háků. Podle počtu závěsných bodů na zvedací jednotce nebo na závěsném ramenu dělíme stropní zvedací systémy na dvou až šestibodové zavěšení.

Jaké výhody má stropní zvedací systém?

Výhody stropního zvedacího systému pro imobilní osoby

Stropní zvedací systém má oproti ostatním pomůckám určeným pro zvedání a přepravu výhody především v umístění pod stropem bez potřeby odstranění nábytku apod., v rozsahu pokryté plochy obvykle v rozsahu celé místnosti nebo i více místností, v jednoduchosti obsluhy bez fyzické námahy, dále v možnosti přesunu mezi místnostmi bez přerušení zavěšení.

Jaké nevýhody má stropní zvedací systém?

Nevýhody stropního zvedacího systému pro imobilní osoby

Nevýhodou stropního zvedacího systému jsou potřeba pevných stavebních konstrukcí při kotvení do stěn a stropu a vyšší náklady na pořízení, rozsah použití pouze v rozsahu provedené instalace a pokryté plochy..

Jak vybrat stropní zvedací systém?

Výběr vhodného stropního zvedacího systému pro imobilní osoby

Pro výběr stropního zvedacího systému je důležité zohlednit faktory jako např. účel použití, rozsah obsloužené plochy, vhodný typ zvedací jednotky, způsobu zavěšení přepravované osoby i způsobu kotvení, podmínky p ro instalaci apod.. Těchto faktorů je více, proto kontaktujte POMŮCKOV pro konzultaci.

Je možné stropní zvedací systém použít na různých místech?

Použití stropního zvedacího systému na různých místech

Stropní zvedací systém je pevně instalovaný na konkrétním místě a není možné jej přesouvat a použít na jiném místě bez odborné demontáže a nové instalace s úpravou provedení.

Který stropní zvedací systém je nejlepší?

Nejlepší stropní zvedací systém pro imobilní osoby

Nejlepší stropní systém je ten, který je nejvhodnější pro konkrétního klienta. Každý klient má jiné potřeby, možnosti a faktory ovlivňující typ stropního zvedacího systému a jeho provedení.

Jaká je cena stropního zvedacího systému?

Cena stropního zvedacího systému pro imobilní osoby

Cena stropního zvedacího systému je kalkulována odborným pracovníkem POMŮCKOVa v závislosti na jeho provedení dle požadavků a potřeb klienta. Cenu stropního zvedacího systému není možné stanovit bez znalosti rozměrů, umístění a provedení požadované instalace.

Jak mám postupovat, když potřebuji stropní zvedací systém?

Postup při pořízení stropního zvedacího systému pro imobilní osoby

V případě zájmu o pořízení stropního zvedacího systému kontaktujte POMŮCKOV s žádostí cenovou nabídku a poraďte se o vhodném typu a provedení stropního zvedacího systému.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru