Schodolez pro imobilní osoby

Překonávání schodů může být pro imobilní osoby velmi náročné nebo až nemožné, což je často frustrující. Schodiště je nejčastější překážkou, kterou je třeba překonat, aby se i tito lidé dostali tam, kam potřebují. Dodavatelé vyvíjejí nové a stále modernější prostředky na překonání schodiště, státní sociální systém poskytuje výraznou podporu osobám se zdravotním postižením, ale nejpodstatnější je mít dostatek informací a orientovat se nich.

Máte-li dotazy nebo se chcete poradit, napište svůj komentář na konci stránky, případně nám můžete zavolat a napsat přes WhatsApp, e-mailem nebo použít formulář na stránce KONTAKT. Jsme tu pro Vás a rádi Vám pomůžeme. Děkujeme, že jste si vybrali POMŮCKOV a těšíme se na spolupráci s Vámi!

Co je to schodolez?

Schodolez pro imobilní osoby – popis

Schodolez je strojní motorové zařízení pro přepravu osob nebo věcí přes schody. Schodolez je mobilní zařízení obsluhované jednou osobou, poháněné elektromotorem s vestavěným akumulátorem. Schodolezy jsou určené pro přepravu osob na invalidním vozíku, pro osoby s handicapem, po úrazu, seniorů a obecně osobám s obtížnou nebo nemožnou chůzí po schodech. Schodolezy dělíme na různé kategorie. Podle účelu použití rozdělujeme schodolezy na nákladní schodolezy a schodolezy pro imobilní osoby. Schodolezy pro imobilní osoby dělíme na dva základní typy, a to schodolezy kolečkové a schodolezy pásové. Schodolezy pro imobilní osoby jsou velmi frekventovaným způsobem zajištění bezbariérového přístupu, především pro výhodu přemístění na jiná schodiště, tj. použití bez pevné instalace, ale mají i další výhody, nevýhody a specifika, se kterými Vás rádi seznámíme před Vašim výběrem vhodné pomůcky.

Jaké jsou druhy schodolezů?

Druhy schodolezů pro imobilní osoby

Schodolezy dělíme na pásové schodolezy a kolečkové schodolezy podle konstrukce a použití. Schodolezy se dále rozdělují na schodolezy pro přepravu osob na invalidním vozíku a schodolezy pro přepravu pouze osob, tj. bez invalidního vozíku, ale také podle dalších kritérií a vlastností.

Jaké výhody má schodolez?

Výhody schodolezu pro imobilní osoby

Výhodami schodolezu jsou mobilní provedení s použitím na různých místech a schodištích v interiéru i exteriéru, skladnost, jednoduchost obsluhy a použití bez pevné instalace.

Jaké nevýhody má schodolez?

Nevýhody schodolezu pro imobilní osoby

Schodolez neumožňuje sebeobsluhu a k jeho použití pro přepravu je potřeba druhá osoba pro obsluhu schodolezu. Po použití, zejména na schodišti v exteriéru, je potřeba prázdný schodolez odvézt do interiéru. Použití schodolezu na venkovním schodišti za špatných povětrnostních podmínek je nebezpečné s rizikem uklouznutí a pádu.

Jak vybrat schodolez?

Výběr schodolezu pro imobilní osoby

Pro výběr schodolezu je podstatné více faktorů ve vztahu ke schodiště a uživatelům. Těchto faktorů je mnoho, proto kontaktujte POMŮCKOV pro konzultaci.

Je možné schodolez použít na různých místech?

Použití schodolezu na různých místech

Schodolez je přímo určen pro použití na různých místech a lze převážet v autě a dostat se tak přes téměř všechna schodiště.

Který schodolez je nejlepší?

Nejlepší schodolez pro imobilní osoby

Nejlepší schodolez je vždy ten, který je pro konkrétního klienta nejvhodnější. Pro jednoho klienta může být nejvhodnější schodolez s množstvím doplňkových funkcí a ovládacích prvků, ale pro jiného naopak schodolez jednoduchý se základními funkcemi a ovládáním.

Jaká je cena schodolezu?

Cena schodolezu pro imobilní osoby

Cena schodolezu stanovuje odborný pracovník POMŮCKOVa podle požadavků, potřeb a možností konkrétního klienta. Stanovení ceny schodolezu a jeho prodej nebo poskytnutí bez znalosti požadavků, potřeb a možností klienta je nezodpovědné s rizikem, že neznalý zákazník si pořídí nevhodný typ schoodlezu.

Jak mám postupovat, když potřebuji schodolez?

Postup při pořízení schodolezu pro imobilní osoby

Kontaktujte POMŮCKOV a poraďte se odborníkem o vhodném typu schodolezu a způsobu pořízení zakoupením nebo zapůjčením z půjčovny.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru