Vrbice – schodišťová plošina

Šikmá schodišťová plošina PLG7 – instalace na venkovní vstupní schodiště rodinného domu

Chcete se o této instalaci dozvědět víc?

Detaily instalace

Zvýšené přízemí je velmi častou bariérou omezující přístup do vlastního bydliště. Pokud tomu okolnosti nebrání, je ideálním řešením bezbariérového přístupu právě prostot vstupního schodiště, čímž je zachována přirozená trasa a nedochází ke znečištění nebo větrání obytných místností.
Zadání
Požadavkem klienta bylo zajištění bezbariérového přístupu do rodinného domu, kde klient bydlí, a to se zohledněním okolností jeho zdravotního stavu a prostředí, kde má být instalace provedena.
Faktory volby pomůcky
Klient se pohybuje na invalidním vozíku. Je schopen sebeobsluhy. Má souhlas vlastníka nemovitosti s instalací. Má možnost čerpat státní příspěvek a nemá vyčerpaný kredit. Schodiště musí zůstat přístupné ostatním obyvatelům domu. Instalace je možná pouze v prostoru schodiště a před schodištěm, jelikož vpravo od schodiště je projezd do dvora. Schodiště a terén před schodištěm je dostatečné pevný a rovný pro instalaci daného zařízení.
Alternativy řešení
Schodišťová sedačka: Vyloučeno – Nepřeveze osobu na invalidním vozíku a klient by musel přesedat z vozíku, který by jiná osoba musela přenést na druhý konec schodiště.
Schodolez: Vyloučeno – Klient je schopen sebeobsluhy, tzn. že s použitím plošiny může překonat schodiště bez pomoci druhé osoby, kdežto schodolez musí obsluhovat jiná osoba a klient by tak byl odkázán na přítomnost obsluhy. Za špatného počasí, zejména, když je schodiště namoklé nebo namrzlé, je použití schodolezu velmi rizikové.
Svislá zdvihací plošina: Vyloučeno – Svislá plošina musí v horní stanici navazovat horní stanicí na horní podestu schodiště, což prostorové dispozice neumožňují.
Šikmá schodišťová plošina se zatočenou dráhou: Vyloučeno – Šikmá schodišťová plošina s dráhou zatočenou o 180° na opačné straně schodiště by sice vhodně parkovala mimo průchozí prostor schodiště, ale v dolní stanici by překážela v průjezdu do dvora.
Proč byl zvolen tento produkt?
Zvolený druh pomůcky je v tomto případě jednoznačně nejvhodnějším řešením, které splňuje požadavky klienta, zohledňuje všechny důležité faktory a neomezuje ostatní uživatele domu. Konkrétní produkt byl zvolen na základě doporučení POMŮCKOVa s důrazem na spolehlivost a prodlouženou záruku 5 let.
Doporučení POMŮCKOVa
V případě zhoršení zdravotního stavu doporučujeme instalaci stropního zvedacího systému pro bezpečné provádění hygieny přímo v koupelně nebo na WC bez potřeby stavebních úprav, ale také pro přesuny mezi lůžkem a invalidním vozíkem, případně přesuny v závěsu z lůžka až do koupelny.

POMŮCKOV plošina PLG7 Vrbice POMŮCKOV plošina PLG7 Vrbice

Původní stav

Použitý produkt

PLG7

Šikmá schodišťová plošina

Přejít na produkt

Ukázky realizovaných instalací inspirují

Pokud Vás některá zaujme, ozvěte se nám

Řešení je u Vás

Vyžádejte si bezplatnou nezávaznou nabídku na základě předchozí prohlídky firemního technika přímo u Vás.

Příspěvky a dotace Vám pomůžeme vyřídit

S vyřízením příspěvků a jiných zdrojů financování máme dlouholeté zkušenosti. Podklady pro podání Vám připravíme tak, aby pokryly 100% ceny, bez Vašich investic.

V půjčovně máme nejen schodolezy k dispozici ihned

Na dobu vyřízení pořizované pomůcky nebo na vyzkoušení Vám zapůjčíme schodolez nebo jinou pomůcku z našich půjčoven.

Poptat nezávaznou nabídku zdarma  Odesláním souhlasíte s poskytnutím osobních údajů.

  Chcete nás hned?

  722 662 668

  Telefon / WhatsApp

  Proč se obrátit na POMŮCKOV?

  POMŮCKOV je první a jedinou sociální agenturou zaměřenou na problematiku imobility.
  Tato specializace nám umožňuje poskytovat komplexní služby na vysoké odborné úrovni.

  Odbornost a zkušenosti

  Dlouholeté zkušenosti v oboru a rozsah odborných znalostí jsou důvodem, proč nás klienti doporučují ostatním.

  Nejširší škála pomůcek

  Výběr pomůcek od více dodavatelů na jednom místě s možností porovnat si vlastnosti a parametry možných řešení.

  Profesionální spolupráce

  Na našich řešeních spolupracujeme s výrobními a dodavatelskými firmami, poskytovateli sociálních služeb a úřady.

  Nabídky od více firem

  Jedním zadáním můžete mít nabídky od různých firem pro porovnání, jako alternativu nebo jako přílohu k žádostí o příspěvek.

  Bezplatně​ a bezpečně

  Naše služby jsou bezplatné. Na úhradu pomůcek zajišťujeme dotace předem, tedy bez potřeby a rizika Vašich investic.

  Individuální přístup​

  Každému klientovi věnujeme individuální péči. Dokud není s vyřešením spokojený klient, nejsme spokojeni ani my.

  01.

  Konzultace​

  Aby Váš záměr dostal jasnou podobu navrhovaného řešení, je potřeba prohlídka prostoru instalace a získání informací. Bývá více možností, proto je potřeba vyjasnit preferovanou variantu, se kterou budeme dále pracovat. Výsledkem konzultace je vyjasněný záměr a další postup.

  02.

  Návrh

  Vyjasněný záměr je pouze jasná představa, ale tu musíme následně projektově zpracovat do dokumentu “návrh řešení”, přičemž skloubíme technické parametry zařízení, predispozice prostoru instalace, související subdodávky a úpravy, kalkulace nákladů a další podklady.

  03.

  Finance

  Součástí návrhu je kalkulace, co by podklad pro financování. U fyzických osob je nejčastějším zdrojem, který pokrývá až 100% nákladů, příspěvek na zvláštní pomůcku. Externích zdrojů může být více. Kdo nemá možnost čerpat dotační prostředky, musí mít zajištěné vlastní finanční prostředky.

  04.

  Instalace

  Jsou-li zajištěné finance, potřebná povolení a souhlasy, je možné přistoupit k instalaci. U pomůcek vyráběných na míru je nutné počítat
  s dobou výroby. Standardním krokem před zahájením instalace nebo výroby je zpracování a odsouhlasení projektové dokumentace zákazníkem.

  Máte dotaz nebo připomínku?

  Napište komentář na konci stránky

  2 názory na “Vrbice – schodišťová plošina”

   1. Jelikož musí být přepravní podlaha plošiny vodorovná, aby z ní uživatel nesjel, při dosednutí na šikmou plochu je jedna stran přepravní podlahy příliš vysoko nad terénem (chodníkem) a ve Vašem případě by šlo u stranu z ulice, tedy stranu nájezdovou. Řešením je instalace prodloužené dráhy s dosednutím plošiny dál od schodiště, aby se na přepravní podlahu mohlo najíždět ve směru od schodiště, což je pro uživatele dokonce komfortnější, než v případě vodorovného chodníku pod plošinou. Pokud nám pošlete foto vašeho schodiště, posoudíme ho, případně se u Vás může stavit technik.

  Diskuze

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Přejít nahoru