Kobylnice – zdvihací plošina

Instalace svislé zdvihací plošiny VPM u terasy ve dvoře rodinného domu

Chcete se o této instalaci dozvědět víc?

Popis instalace

Tato instalace je typickým příkladem, kdy pro bezbariérový přístup do horního patra není možné využít vnitřní schodiště, u kterého jsou nejčastější příčinou nedostatečný prostor nebo konstrukční vlastnosti schodiště. V případech jako tento je řešením svislá zdvihací plošina umístěná mimo schodiště. Vhodné prostory pro svislou plošinu se velmi těžko hledají v interiéru, pokud se při výstavbě objektu s tímto již od počátku nepočítalo. Exteriér obvykle nabízí takovou možnost a pokud má daný objekt balkon nebo terasu jako zde, máme v podstatě vyhráno. Jedinou nevýhodou je vstupování do horního obytného patra přes místnost sousedící s terasou, pokud se jedná o ložnici nebo obývací pokoj.
Zadání
Klient potřeboval zajistit bezbariérový přístup do horního patra rodinného domu s velmi úzkým točitým schodištěm. Klient se přepravuje s použitím invalidního vozíku. Klíčovým zadáním bylo minimalizovat zábor plochy ve dvoře a vyhnout se umístění z čelní strany domu, tzn. z ulice.
Faktory volby pomůcky
Klient se pohybuje na invalidním vozíku. Je schopen sebeobsluhy. Dům je v jeho vlastnictví. Dle stanoviska lékaře má vzhledem ke svému postižení možnost čerpat státní příspěvek a doposud nečerpal využitelný kredit. Schodiště svými rozměry neumožňuje přepravu s vozíkem. Dřevěná terasa je napojena na horní obytné patro klienta a je přístupná ze dvora.
Alternativy řešení
Schodišťová sedačka: Vyloučeno – Nepřeveze osobu na invalidním vozíku a klient by musel přesedat z vozíku, který by jiná osoba musela přenést na druhý konec schodiště. Rozměry schodiště instalaci ani neumožňují.
Schodolez: Vyloučeno – Klient je schopen sebeobsluhy, tzn. že s použitím plošiny může překonat schodiště bez pomoci druhé osoby, kdežto schodolez musí obsluhovat jiná osoba a klient by tak byl odkázán na přítomnost obsluhy.
Šikmá schodišťová plošina: Vyloučeno – Jediné schodiště v interiéru domu nemá dostatečné rozměry.
Proč byl zvolen tento produkt?
Zvolený druh pomůcky je v tomto případě jednoznačně nejvhodnějším řešením, jelikož díky pojezdové dráze z boční strany plošiny je zachován průchod pod plošinou, kterou je možné po každém použití zaparkovat do horní stanice. Tato instalace vyžadovala minimum stavebních úprav a esteticky ladí s prostorem.
Doporučení POMŮCKOVa
V případě zhoršení zdravotního stavu doporučujeme instalaci stropního zvedacího systému pro bezpečné provádění hygieny přímo v koupelně nebo na WC bez potřeby stavebních úprav, ale také pro přesuny mezi lůžkem a invalidním vozíkem, případně přesuny v závěsu z lůžka až do koupelny.

Původní stav

Použitý produkt

VPM

Svislá zdvihací schodišťová plošina

Přejít na produkt

Ukázky realizovaných instalací inspirují

Pokud Vás některá zaujme, ozvěte se nám

Řešení je u Vás

Vyžádejte si bezplatnou nezávaznou nabídku na základě předchozí prohlídky firemního technika přímo u Vás.

Příspěvky a dotace Vám pomůžeme vyřídit

S vyřízením příspěvků a jiných zdrojů financování máme dlouholeté zkušenosti. Podklady pro podání Vám připravíme tak, aby pokryly 100% ceny, bez Vašich investic.

V půjčovně máme nejen schodolezy k dispozici ihned

Na dobu vyřízení pořizované pomůcky nebo na vyzkoušení Vám zapůjčíme schodolez nebo jinou pomůcku z našich půjčoven.

Poptat nezávaznou nabídku zdarma  Odesláním souhlasíte s poskytnutím osobních údajů.

  Chcete nás hned?

  722 662 668

  Telefon / WhatsApp

  Proč se obrátit na POMŮCKOV?

  POMŮCKOV je první a jedinou sociální agenturou zaměřenou na problematiku imobility.
  Tato specializace nám umožňuje poskytovat komplexní služby na vysoké odborné úrovni.

  Odbornost a zkušenosti

  Dlouholeté zkušenosti v oboru a rozsah odborných znalostí jsou důvodem, proč nás klienti doporučují ostatním.

  Nejširší škála pomůcek

  Výběr pomůcek od více dodavatelů na jednom místě s možností porovnat si vlastnosti a parametry možných řešení.

  Profesionální spolupráce

  Na našich řešeních spolupracujeme s výrobními a dodavatelskými firmami, poskytovateli sociálních služeb a úřady.

  Nabídky od více firem

  Jedním zadáním můžete mít nabídky od různých firem pro porovnání, jako alternativu nebo jako přílohu k žádostí o příspěvek.

  Bezplatně​ a bezpečně

  Naše služby jsou bezplatné. Na úhradu pomůcek zajišťujeme dotace předem, tedy bez potřeby a rizika Vašich investic.

  Individuální přístup​

  Každému klientovi věnujeme individuální péči. Dokud není s vyřešením spokojený klient, nejsme spokojeni ani my.

  01.

  Konzultace​

  Aby Váš záměr dostal jasnou podobu navrhovaného řešení, je potřeba prohlídka prostoru instalace a získání informací. Bývá více možností, proto je potřeba vyjasnit preferovanou variantu, se kterou budeme dále pracovat. Výsledkem konzultace je vyjasněný záměr a další postup.

  02.

  Návrh

  Vyjasněný záměr je pouze jasná představa, ale tu musíme následně projektově zpracovat do dokumentu “návrh řešení”, přičemž skloubíme technické parametry zařízení, predispozice prostoru instalace, související subdodávky a úpravy, kalkulace nákladů a další podklady.

  03.

  Finance

  Součástí návrhu je kalkulace, co by podklad pro financování. U fyzických osob je nejčastějším zdrojem, který pokrývá až 100% nákladů, příspěvek na zvláštní pomůcku. Externích zdrojů může být více. Kdo nemá možnost čerpat dotační prostředky, musí mít zajištěné vlastní finanční prostředky.

  04.

  Instalace

  Jsou-li zajištěné finance, potřebná povolení a souhlasy, je možné přistoupit k instalaci. U pomůcek vyráběných na míru je nutné počítat
  s dobou výroby. Standardním krokem před zahájením instalace nebo výroby je zpracování a odsouhlasení projektové dokumentace zákazníkem.

  Máte dotaz nebo připomínku?

  Napište komentář na konci stránky

  Diskuze

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Přejít nahoru