Žíželeves – roštová rampa

Roštová nájezdová rampa – instalace ke zvýšenému vstupu rodinného domu

Chcete se o této instalaci dozvědět víc?

Popis instalace

I zdánlivě malá stavební bariéra v podobě jednoho schodu je nepřekonatelnou překážkou, pokud je člověk upoutaný na invalidní vozík, jako v tomto případě. Pro tak malé převýšení je mnohdy nejlepším řešením nájezdová rampa, která nevyžaduje žádný servis nebo údržbu a životnost je desítky let. Bohužel provizorní řešení dřevěnými nájezdy často končí uklouznutím a pádem s následky zhoršujícími zdravotní stav víc, než před použitím takového nájezdu. Tato instalace byla provedena právě včas, na začátku zimy, kdy by uklouznutí na provizorní podlážce bylo velmi pravděpodobné.
Zadání
Vyřešit vjezd do domu na invalidním vozíku pomůckou, tj. zařízení, s minimálními náklady a bez žádných starostí o jeho další provoz. Zachovat průchod přímo ze dveří do dvora a travnatou plochu před betonovým chodníkem kolem domu nezabral pro zachování průjezdu do dvora.
Faktory volby pomůcky
Prostorové dispozice a překonávané převýšení jsou ideálními podmínkami pro instalaci roštové rampy. Vzhledem k tomu, že klient je schopen pouze na vozíku obsluhovaném jinou osobou, nemusí vlastními silami zdolávat sklon rampy. Specifikem pro volbu pomůcky byla nízká nákladovost. Důležitým faktorem byl požadavek zachovat průchod ze dveří všemi směry a průjezd do dvora těsně kolem betonového chodníku.
Alternativy řešení
Schodišťová sedačka, schodišťová nebo zvedací plošina: Pro daný případ nevhodné pro nedostatečné prostorové dispozice a neefektivně vynaložené náklady na pořízení a provoz zařízení.
Schodolez: Ve srovnání s rampou, kterou může klient použít okamžitě, by schodolez musel být odstaven a i proces použití by byl zdlouhavý a pro obsluhující osobu mnohem náročnější než přejezd rampa s vozíkem. Schodolez by byl smysluplný pouze v případě potřeby překonávat i jiné bariéry mimo bydliště s převážením schodolezu.
Proč byl zvolen tento produkt?
Ve srovnání s uvedenými alternativami a z výše uvedených důvodů je roštová rampa pro daný účel nejvhodnější. Zachování průjezdu do dvora jsme vyřešili přenosnou skládací hliníkovou rampou, kterou je možné pohodlně odložit pro průjezd do dvora.
Doporučení POMŮCKOVa
V případě zhoršení zdravotního stavu doporučujeme instalaci stropního zvedacího systému pro bezpečné provádění hygieny přímo v koupelně nebo na WC bez potřeby stavebních úprav, ale také pro přesuny mezi lůžkem a invalidním vozíkem, případně přesuny v závěsu z lůžka až do koupelny.

Původní stav

Použitý produkt

Roštová rampa

Roštová nájezdová rampa

Přejít na produkt

Ukázky realizovaných instalací inspirují

Pokud Vás některá zaujme, ozvěte se nám

Řešení je u Vás

Vyžádejte si bezplatnou nezávaznou nabídku na základě předchozí prohlídky firemního technika přímo u Vás.

Příspěvky a dotace Vám pomůžeme vyřídit

S vyřízením příspěvků a jiných zdrojů financování máme dlouholeté zkušenosti. Podklady pro podání Vám připravíme tak, aby pokryly 100% ceny, bez Vašich investic.

V půjčovně máme nejen schodolezy k dispozici ihned

Na dobu vyřízení pořizované pomůcky nebo na vyzkoušení Vám zapůjčíme schodolez nebo jinou pomůcku z našich půjčoven.

Poptat nezávaznou nabídku zdarma  Odesláním souhlasíte s poskytnutím osobních údajů.

  Chcete nás hned?

  722 662 668

  Telefon / WhatsApp

  Proč se obrátit na POMŮCKOV?

  POMŮCKOV je první a jedinou sociální agenturou zaměřenou na problematiku imobility.
  Tato specializace nám umožňuje poskytovat komplexní služby na vysoké odborné úrovni.

  Odbornost a zkušenosti

  Dlouholeté zkušenosti v oboru a rozsah odborných znalostí jsou důvodem, proč nás klienti doporučují ostatním.

  Nejširší škála pomůcek

  Výběr pomůcek od více dodavatelů na jednom místě s možností porovnat si vlastnosti a parametry možných řešení.

  Profesionální spolupráce

  Na našich řešeních spolupracujeme s výrobními a dodavatelskými firmami, poskytovateli sociálních služeb a úřady.

  Nabídky od více firem

  Jedním zadáním můžete mít nabídky od různých firem pro porovnání, jako alternativu nebo jako přílohu k žádostí o příspěvek.

  Bezplatně​ a bezpečně

  Naše služby jsou bezplatné. Na úhradu pomůcek zajišťujeme dotace předem, tedy bez potřeby a rizika Vašich investic.

  Individuální přístup​

  Každému klientovi věnujeme individuální péči. Dokud není s vyřešením spokojený klient, nejsme spokojeni ani my.

  01.

  Konzultace​

  Aby Váš záměr dostal jasnou podobu navrhovaného řešení, je potřeba prohlídka prostoru instalace a získání informací. Bývá více možností, proto je potřeba vyjasnit preferovanou variantu, se kterou budeme dále pracovat. Výsledkem konzultace je vyjasněný záměr a další postup.

  02.

  Návrh

  Vyjasněný záměr je pouze jasná představa, ale tu musíme následně projektově zpracovat do dokumentu “návrh řešení”, přičemž skloubíme technické parametry zařízení, predispozice prostoru instalace, související subdodávky a úpravy, kalkulace nákladů a další podklady.

  03.

  Finance

  Součástí návrhu je kalkulace, co by podklad pro financování. U fyzických osob je nejčastějším zdrojem, který pokrývá až 100% nákladů, příspěvek na zvláštní pomůcku. Externích zdrojů může být více. Kdo nemá možnost čerpat dotační prostředky, musí mít zajištěné vlastní finanční prostředky.

  04.

  Instalace

  Jsou-li zajištěné finance, potřebná povolení a souhlasy, je možné přistoupit k instalaci. U pomůcek vyráběných na míru je nutné počítat
  s dobou výroby. Standardním krokem před zahájením instalace nebo výroby je zpracování a odsouhlasení projektové dokumentace zákazníkem.

  Máte dotaz nebo připomínku?

  Napište komentář na konci stránky

  Diskuze

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Přejít nahoru